اخبار

سریال Discworld در دست ساخت است

رمان دیسک‌ورلد (Discworld)، به قلم نویسنده انگلیسی، تِری پرَچِت (Terry Pratchett)، یکی از پرفروشترین مجموعه رمان‌های فانتزی می‌باشد. حال یک سریال برای این رمان‌های بی‌رقیب در دست ساخت است.

استودیوی بی بی سی (BBC Studios)، اعلام کرده که قصد ساخت سریال Discworld را دارد، که رمانی غول‌پیکر و به طول 40 جلد می‌باشد. فعلا اطلاعات زیادی در دسترس نیست، اما تیم سازنده سریال اعلام کرده‌اند که آنها می‌خواهد به کتاب‌های پرَچِت، پایبند باقی بمانند.

ریانا پرَچِت، در بیانیه‌ای اینچنین گفت: «دیسک‌ورلد با شخصیت‌هایی منحصر بفرد و روایتی بسیار شوخ طبعانه سروکار دارد، و ما احساس می‌کنیم که این چیزها باید به نحوی در سریال ساخته شوند تا پدرم به آن افتخار کند.»

جهان دیسک‌ورلد نیز یکی از خاص‌ترین دنیاهای فانتزی را دارد. این دنیا، بر روی چهار فیل که بر روی یک لاکپشت ایستاده‌اند قرار گرفته است. این رمان‌ها در سال 1983 با کتاب رنگ جادو (The Color of Magic) آغاز شد و در سال 2015 با رمان تاج چوپان (The Shepherd’s Crown) به پایان رسید.

سریال Discworld در دست ساخت است

سخنانی از سازندگان سریال Discworld

راب ویلکینز (Rob Wilkins) مدیر داستانسرایی، گفت: «کتاب‌های دیسک‌ورلد، برای میلیون‌ها نفر منبع شادی بسیار بزرگی است. هر پاراگراف، کلمه و پانویس با چنان هنر و دقتی ساخته است که ما را وادار به ساخت این سریال کرد، و ما می‌خواهیم که دنیای تِری، احترامی که شایسته‌اش است را دریافت کند.»

سایمون مکسول (Simon Maxwell)، مدیر کل Motive Pictures، گفت: «دیسک‌ورلد، یک گنجینه ملی است و با قرارداد جدیدی که با Narrativia and Endeavor Content داریم، با هم می‌توانیم سریالی بسازیم تا توسط میلیون‌ها از طرفداران دیسک‌ورلد مشاهده شود، و همچنین دروازه‌ها را برای هوادارن جدید به این مجموعه نیز باز کنیم.»

و سرانجام لورنزو دی ماریو (Lorenzo De Maio) افزود: «ما مفتخریم که دنیای اقای تِری پرَچِت را به روی صفحه بی‌آوریم. دیسک‌ورلد یک اثر هنری است و ما نمی‌توانیم صبر کنیم که این سریال را تقدیم هواداران این مجموعه کنیم.»

منبع: Den of Geek

فردین

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @TheOneNearTheDawn و @Phardiiin

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا