چرخ زمان

هرآنچه که باید درباره سریال The Wheel of Time بدانید

از همان تاریخ انتشار اولین جلد رمان های چرخ زمان، این رمان موفقیتی فوق العاده در دنیای فانتزی به خود دیده است. رمان های رابرت جوردن تا حال حاضر حدود 90 میلیون نسخه فروش داشته است و حتی با کتاب هایی مانند ارباب حلقه ها نیز مقایسه شده است. دو سال پیش، کمپانی Sony Pictures اعلام کرد که قصد دارد سریال The Wheel of Time را دارد. تقریبا بعد از گذشت یک سال، آمازون سفارش ساخت سریال چرخ زمان را داد.

با گذشت زمان، اطلاعات بیشتری درباره بازیگران سریال در دسترس عموم قرار گرفت، و در حال حاضر، فصل اول سریال The Wheel of Time در حال فیلمبرداری است. ولی قبل از آنکه به سراغ سریال رفته، بیاید نگاهی کلی به رمان هایی که سریال قرار است از روی آنها ساخته شود بیاندازیم.

چرخ زمان درباره چیست؟

چرخ زمان - The Wheel of Time

چرخ زمان در دنیایی پر از عناصر فانتزی اتفاق میافتد. متاسفانه، هیچ نامی برای این جهان وجود ندارد، ولی طرفداران سریال دوست دارند که به آن، سرزمین رند، یا همان Randland بگویند. داستان کتاب بعد از “شکستگی جهان” اتفاق میافتد. شکستگی جهان اتفاقی عظیم بود که تکنولوژی های پیشرفته به کلی نابود شدند و بعد از آن به عصر سوم ختم شد. اولین جلد این مجموعه عظیم، چشم جهان (The Eye of the World) نام دارد. داستان کلی کتاب اول درباره جادوگری بنام مویرِن (Moiraine) است که با کمک دوستش لَن (Lan)، بدنبال اژدهای دوباره متولد شده (The Dragon Reborn) می گردد. گفته شده که اژدهای دوباره متولد شده که موجودی اسطوره ای است، یا دنیا را نجات می دهد، و یا به آن پایان می دهد.

جستجوی وی او را به منطقه ای به نام دورود هدایت می کند، جایی که با سه مرد جوان ملاقات می کند: رَند (Rand)، ماتریم (Matrim) و پِرین (Perrin). بعد از آنکه دهکده آنها مورد حمله قرار میگیرد، این سه دوست، همراه با ایگوین (Egwene) و ناینیو (Nynaeve)، به مویرن ملحق می شوند تا اژدهای دوباره متولد شده را پیدا کنند.

بازیگران چرخ زمان، چه کسانی هستند؟

بازیگر نقش Moiraine

اولین فصل سریال The Wheel of Time ، بر پایه چشم جهان (کتاب اول) می باشد. با اینکه در کتاب ها، رند شخصیت اصلی است، ولی در سریال، تمرکز بیشتری بر روی مویرن خواهد بود.

Rosamund Pike، بازیگر نقش مویرن (Moiraine) خواهد بود. با اینکه مویرن شخصیت اصلی کتاب ها نیست، ولی داستان کلی کتاب از او شروع می شود. Josha Stradowski، نقش رند را بازی خواهد کرد. و همچنین Marcus Rutherford نقش پِرین، Barney Harris نقش ماتریم، Zoe Robins نثش ناینیو و Madeleine Madden نقش اگوین را بازی خواهد کرد.

تاریخ انتشار فصل اول این سریال هنوز مشخص نیست.

منبع: CBR

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *