چرخ زمان

هرآنچه که باید درباره سریال چرخ زمان (The Wheel of Time) بدانید

از همان تاریخ انتشار اولین جلد رمان‌های چرخ زمان، این رمان موفقیتی فوق‌العاده را در دنیای فانتزی به خود دید. رمان‌های رابرت جردن تا حال حاضر حدود 90 میلیون نسخه فروش داشته‌اند و حتی با کتاب‌هایی مانند ارباب حلقه‌ها نیز مقایسه شده است. دو سال پیش، کمپانی Sony Pictures اعلام کرد که قصد دارد سریال چرخ زمان (The Wheel of Time) را دارد. تقریباً پس از گذشت یک سال، آمازون سفارش ساخت سریال چرخ زمان را داد.

با گذشت زمان، اطلاعات بیشتری درباره‌ی بازیگران سریال در دسترس عموم قرار گرفت، و در حال حاضر، فصل دوم سریال The Wheel of Time در حال فیلمبرداری است. ولی قبل از آنکه به سراغ سریال برویم، بگذارید نگاهی کلی به رمان‌هایی که سریال قرار است از روی آنها ساخته شود بیاندازیم.

چرخ زمان درباره چیست؟

چرخ زمان - The Wheel of Time

چرخ زمان در دنیایی پر از عناصر فانتزی اتفاق می‌افتد. متاسفانه، هیچ نامی برای این جهان وجود ندارد. داستان کتاب بعد از «شکستگی جهان» اتفاق می‌افتد. شکستگی جهان اتفاقی عظیم بود که در طول آن زمین به کلی دگرگون شد، اقیانوس‌ها کوه شدند و کوه‌ها اقیانوس، اتفاقی که به عصر سوم ختم شد. اولین جلد این مجموعه عظیم، چشم جهان (The Eye of the World) نام دارد. داستان کلی کتاب اول درباره جادوگری به نام مویرِین (Moiraine) است که با کمک محافظش، لَن (Lan)، به‌دنبال تجلی اژدها (The Dragon Reborn) می‌گردد. گفته شده که تجلی اژدها که موجودی اسطوره‌ای است، او یا دنیا را نجات می‌دهد، و یا به آن پایان می‌دهد.

جستجوی وی او را به منطقه‌ای به نام دورود هدایت می کند، جایی که با سه مرد جوان ملاقات می‌کند: رَند (Rand)، مَتریم (Matrim) و پِرین (Perrin). بعد از آنکه دهکده‌ی آنها مورد حمله قرار می‌گیرد، این سه دوست، همراه با اِگوین (Egwene) و ناینیو (Nynaeve)، به مویرین ملحق می‌شوند تا دنبال تجلی اژدها بگردند و از خطری که بیخ گوش آنان است، پرهیز کنند.

بازیگران چرخ زمان، چه کسانی هستند؟

بازیگر نقش Moiraine

اولین فصل سریال چرخ زمان (The Wheel of Time)، احتمالاً اقتباسی از دو جلد اول رمان‌های چرخ زمان باشد، ولی این موضوع تایید نشده است. گفته می‌شود که در سریال‌ها تمرکز بیشتری بر روی شخصیت مویرین شده است.

Rosamund Pike، بازیگر نقش مویرین (Moiraine) خواهد بود. با اینکه مویرن شخصیت اصلی کتاب‌ها نیست، ولی داستان کلی کتاب از او شروع می‌شود. Josha Stradowski، نقش رند را بازی خواهد کرد. و همچنین Marcus Rutherford نقش پِرین، Barney Harris نقش ماتریم، Zoe Robins نثش ناینیو و Madeleine Madden نقش اگوین را بازی خواهند کرد.

تاریخ انتشار فصل اول این سریال نوامبر 2021 (برابر با آبان/آذر 1400) است. فصل دوم نیز پیش از پخش فصل اول سریال چرخ زمان چراغ سبز را گرفته و در حال ساخت است.

فردین

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @TheOneNearTheDawn و @Phardiiin

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا