کمیک

5 کمیک فانتزی برتر که حتما باید بخوانید

ژانر فانتزی انواع مختلفی دارد. بسیاری از افراد از رمان های فانتزی لذت می برند، و بسیاری نیز از داستان های مصور، مانگا و کمیک حتی بیشتر هم لذت می برند. در این مقاله، ما 5 کمیک فانتزی برتر را به شما معرفی میکنیم، که از خواندن آنها پشیمان نخواهید شد. تمامی این کمیک ها، المان های مختلفی از فانتزی را در خود جای داده اند، و بعضی از آنها ممکن به عنوان علمی-تخیلی نیز شناخته شده باشند.

5. کودا (Coda)

کمیک کودا | 5 کمیک فانتزی برتر

کودا یکی از آن کمیک هاییست که میتواند توجه خیلی ها رو به خودش جلب کنه. کودا در دنیایی بعد از نابودی زمین اتفاق میوفتد. کودا، شخصیتی به نام هام (Hum) و موجود نصف تک شاخ و نصف هیولایی را دنبال می کند. هام در طول ماجراجویی در سرزمین باطلاقی برای نجات همسرش است. او برای نجات همسرش میکند، او اگر مجبور باشد دروغ میگوید، به دوستانش خیانت میکند، و حتی دزدی میکند.

طراحی های رنگارنگ کمیک در مقابل دنیای مرده و افسرده داستان، تضاد زیبایی ایجاد کرده است. هام اصلا به دنیا، و افراد نزدیک خود اهمیت نمیدهد. او هرکاری میکند تا یک قدم به نجات همسرش نزدیکتر شود.

کودا یک کمیک 12 چپتری است که درباره شوالیه های زرق و برق دار برای نجات دنیا است.

4. بمیر (Die)

بمیر | 5 کمیک فانتزی برتر

کمیک بمیر (Die) یک سوال از خواننده می پرسد: اگر شما به عنوان یک قهرمان در یک دنیای فانتزی به دام بیافتید، آیا مانند رویا می ماند یا کابوس؟

در یک شب پر از سرنوشت، چندین نوجوان تصمیم میگیرند که با هم کمی بازی کنند. نوجوانان همگی ناگهان ناپدید میشوند. بعد از گذشت دو سال، تمامی نوجوانان بجز یکی از آنها به دنیای خود برمیگردند. نوجوانانی که تا ابد با اتفاقاتی که در دنیای دیگر برای آنها اتفاق افتاده است، به دام افتاده اند. اما بعد از گذشت بیست و پنج سال، بدون اینکه آنها دوباره بخواهند، به دنیای که هیچوقت آرزوی برگشت به آنرا نداشتند، برمیگردند.

3. خانم هیولا (Monstress)

خانم هیولا | 5 کمیک فانتزی برتر

یکی از 5 کمیک برتر فانتزی که باید بخوانید، حتما و بدون شک، Monstress است. خانم هیولا، کمیکی به انتشار Image Comics و در ژانر فانتزی تاریک (Dark Fantasy) است. خانم هیولا درباره دختری به نام مایکا (Maika) است که به طور عجیبی با یک هیولای قدرتمند ارتباط ذهنی دارد. داستان خانم هیولا، درباره جنگی است درمیان آرکانیک ها (Arcanics). آرکانیک ها، موجوداتی جادویی هستند که میتوانند ظاهری مانند انسان داشته باشند. همچنین، جادوگرانی نیز وجود دارند به نام کامایا (Cumaea) که از آرکانیک ها برای قدرتمند کردن خودشان استفاده میکنند. شخصیت اصلی داستان، یعنی مایکا، یک آرکانیک است که ظاهری انسانی دارد. هدف مایکا فهمیدن دلیل مرگ مادرش، و انتقام خون او است.

Monstress یکی از کمیک های بسیار موفق و قدرتمند در ژانر فانتزی است که توانسته چندین جایزه مختلف را دریافت کند. این کمیک از سال 2015 در حال انتشار است.

2. حکایات (Fables)

حکایات | 5 کمیک فانتزی برتر

حکایات، یکی از آن داستان هاییست که شدیدا میتواند خواننده را درگیر خود کند. Fables که یکی از کمیک های انتشارات Vertigo (حال شناخته شده به نام DC Black Label) بود. داستان کمیک سرشار از موجودات خیالی فرهنگ های مختلف است، که در داستان خود را Fables مینامند. این افراد چندین قرن قبل، در منطقه ای در شهر نیویورک در کنار هم جمع شده اند. منطقه ای که در داستان به نام شهر حکایات (Fabletown) شناخته شده است.

از روی کمیک Fables، یک بازی ویدیویی نیز به نام گرگ در میان ما (The Wolf Among Us) ساخته شده است.

1. مرد شنی (Sandman)

مرد شنی | 5 کمیک فانتزی برتر

اگر بخوام راستش را بگویم، سندمن حسابش با باقی کمیک ها جداست. از داستان گرفته تا رمز و راز های شخصیت اصلی تا طراحی های بی نظیر. Sandman کمیکی به قلم نویسنده معروف، نیل گیمن (Neil Gaiman) می باشد و یکی دیگر از کمیک های بی نظیر شرکت DC می باشد. به اعتقاد بسیاری از افراد طرفدار کمیک ها و داستان های محور، مرد شنی یکی از بهترین کمیک های انتشار شده تاریخ است. همه چیز در این کمیک بینظیر است. شخصیت های داستان پیچیده و غیر قابل پیشبینی هستند. و داستان کمیک نیز دست کمی از شاهکار ندارد. مرد شنی داستان رویا (Dream) را دنبال میکند. رویا چندین دهه است که زندانی شده است و بعد از بیش از 80 سال به سرزمین رویای خود بر میگردد. اگر دنبال یک کمیک فوق العاده تاثیرگذار میگردید، Sandman بهترین شرط شما است.

فردین

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @TheOneNearTheDawn و @Phardiiin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا