ترجمهچرخ زمان

دانلود زیرنویس فارسی سریال چرخ زمان (The Wheel of Time)

«چرخ زمان می‌­چرخد، و عصرها می­‌آیند و می­‌روند، و از خود خاطراتی بر جای می‌­گذارند که به افسانه تبدیل می‌­شوند. افسانه به اسطوره زوال پیدا می­کند و حتی اسطوره نیز به هنگام تجلی عصری که به آن جان داده بود، از یاد رفته است. در عصری که توسط عده‌­ای عصر سوم گفته می­‌شود، بادی بر فراز کوه‌­های مه‌­آلود خلق شد. باد سرآغاز نبود. هیچ سرآغاز و یا خاتمه­‌ای در چرخیدن چرخ زمان وجود ندارد. ولی این یک سرآغاز بود.» زیرنویس فارسی سریال چرخ زمان

اگر از پیش وب‌سایت فانتزیا را دنبال کرده باشید، می‌دانید که طرفداران پروپاقرص چرخ زمان هستیم. چرخ زمان مجموعه رمانی چهارده جلدی (با احتساب کتاب فرعی، پانزده جلدی) به قلم رابرت جردن مرحوم است. چرخ زمان پس از دنیای مالازان بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین مجموعه‌ی فانتزی تاریخ است و مطمئناً محتوای آن نیز یادآور مداوم آن است. مجموعه‌ای که شخصیت‌هایش در طول داستان تغییرهای چشمگیری می‌کنند و داستانی که با هر جلد پیچیده‌تر و جذاب‌تر و غنی‌تر می‌شود. به‌خاطر همین وقتی خبر اقتباس چرخ زمان را شنیدیم در پوست خودمان نمی‌گنجیدیم. پس خیلی زود تصمیم گرفتیم که زیرنویس فارسی این سریال را منتشر کنیم. امیدواریم از زیرنویس فارسی سریال چرخ زمان نهایت لذت را ببرید!

اندکی درباره‌ی چرخ زمان

«و سپس تاریکی بر زمین سایه افکند، و جهان از سنگ تا سنگ از هم شکافت. اقیانوس‌­ها گریختند، و کوه­‌ها بلعیده شدند، و قلمرو­ها به هشت گوشه‌ی جهان پراکنده شدند. ماه خونین بود و خورشید همانند خاکستر. دریاها می‌­جوشیدند و زندگان به حال مردگان غبطه میخوردند. همهچیز خُرد شده بود. و همهچیز بهجز خاطرات، از دست رفته بود. ولی یک خاطره بهتر از بقیه در یادها ماند. خاطره­‌ی مردی که تاریکی و شکستگی جهان را به ارمغان آورد. و او را اژدها خواندند.»

چرخ زمان داستانی درباره‌ی تقدیر جهان است. داستانی درباره‌ی قطعیت نابودی جهان در صورت آزاد شدن یگانه‌ی تاریک. اهداف شخصیت‌های داستان پیرامون همین موضوع است، همه‌شان مشکلات خودشان را دارند، در طول داستان بعضی‌هایشان شادند، بعضی‌هایشان سرد و بی‌روح، تعدادی‌شان ناامید و ناراحت، تعدادی‌شان هم حتی بی‌اهمیت به وقایع، ولی تک‌تک‌شان می‌دانند که سرنوشت جهان مهم است، و همه‌ی آن‌ها –به روش خاص خودشان– برای آماده شدن برای نبرد نهایی، تلاش می‌کنند. همه‌شان می‌ترسند، چون قهرمان وعده داده شده یا جهان را خودش به همراه یگانه‌ی تاریک به نابودی می‌کشد یا در راه نجات آن می‌جنگد و عذاب می‌کشد و می‌گرید و در نهایت جان می‌سپارد.

«همانند روزهایی که قبلاً بود، و همانند روزهایی که قبلاً آمد و دوباره خواهد آمد. روزهایی که تاریکی بر روی زمین سایه افکنده بود و روحیه مردان را نابود ساخته بود، و زمانی که چیزهای سبز نابود شده بودند و روحیه مردان مرده بود. و مردان به خالق خود فریاد می‌­زدند و می‌­گفتند: ای نور بهشت‌ها، ای روشنایی جهان، بگذار که همانند پیشگویی­‌های گذشته، و پیشگویی­‌های آینده، یکتای وعده داده شده از آن کوه متولد شود. بگذار که شاهزاده‌ی صبح به زمین‌­ها بسراید که چیزهای سبز دوباره رشد خواهند کرد. بگذار دستان ارباب سپیده‌­دم از ما در مقابل تاریکی محافظت کند، و با شمشیر خطیرش از ما دفاع کند. بگذار که اژدها باری دیگر بر بادهای زمان بتازد.»

زیرنویس فارسی سریال چرخ زمان

دانلود زیرنویس فارسی سریال چرخ زمان

دانلود زیرنویس قسمت 1 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

دانلود زیرنویس قسمت 2 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

دانلود زیرنویس قسمت 3 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

دانلود زیرنویس قسمت 4 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

دانلود زیرنویس قسمت 5 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

دانلود زیرنویس قسمت 6 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

دانلود زیرنویس قسمت 7 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

دانلود زیرنویس قسمت 8 فصل 1: دانلود از سرور فانتزیا | دانلود از سرور خارج

برای دسترسی سریع‌تر به زیرنویس‌ها، در کانال تلگرام فانتزیا عضو شوید. زیرنویس‌ها ابتدا در آنجا منتشر می‌شوند.

چشم‌انتظار چرخ زمان هستید؟ مقالات‌مان درباره‌ی چرخ زمان را از اینجا مطالعه کنید تا اندکی سرتان گرم شود.

فردین فقیه‌زاده

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @FardinFaghihzadeh

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا