ویکی

وینترفل (Winterfell)

وینترفل (Winterfell) قلعه اجدادی خاندان استارک است. این قلعه به عنوان پایتخت شمال در نظر گرفته می شود. وینترفل در شمال هفت قلمرو (Seven Kingdoms) و در مرکز شمال قرار دارد. مذهب این منطقه بر پایه خدایان قدیمی (Old Gods) می باشد. این قلعه در گوشه شرقی Wolfswood قرار دارد، و همچنین در جنوب کوه های شمالی واقع شده است.

وینترفل (Winterfell)

ساختار کلی

وینترفل قلعه ای بسیار بزرگ است که چندین هزار متر مربع اندازه دارد و توسط دو لایه از دیوار های بسیار بلند محافظت می شود. در بیرون قلعه، روستایی وجود دارد، که به شهر زمستانی (Winter Town) معروف است. وینترفل به دور یک درخت خدایان (Godswood) باستانی و همچنین چشمه های آب گرم طبیعی ساخته شده است. آب این چشمه آب گرم، از دیوار ها و اتاق ها رد می شود و به همین دلیل گرمایی مطلوب را برای مردم وینترفل فراهم می کند.

در داخل دیوار های بلند وینترفل، چندین مناطق مختلف وجود دارد که در هر کدام از آنها مملو از ساختمان و فضای باز است. آموزشات و تمرینات جنگی در این فضاهای باز صورت می گیرد. در داخل وینترفل (Winterfell) ، قلعه درونی (Inner Castle) وجود دارد، که حاوی تالار بزرگ (Great Hall) و قلعه بزرگ (Great Keep) است.

قلعه درونی

قلعه بزرگ (Great Keep) درونی ترین قلعه وینترفل است. برای گرم نگهداشتن آن، این قلعه بر روی چشمه آب گرم طبیعی ساخته شده است. دیوار های این قلعه از جنس گرانیت است. در قلعه بزرگ، اتاق های خاندان استارک قرار دارد. همچنین اتاق لُرد ادارد استارک در همین قلعه واقع شده است.

تالار بزرگ (Great Hall) برای مهمان های مهم خاندان استارک، و همچنین مکان غذاخوری خاندان است. این ساختمان از سنگ خاکستری ساخته شده است، و در هایی بزرگ ساخته شده از چوب بلوط و آهن دارد. این تالار می تواند 500 نفر را در خود جای کند.

دیوار ها

وینترفل (Winterfell) قلعه ای بسیار عظیم است، که توسط دو لایه دیوار ضخیم محافظت می شود. این دیوار ها از گرانیت خاکستری ساخته شده اند. دیوار بیرونی، ارتفاعی حدود 25 متر دارد، در حالی که دیوار درونی ارتفاعی حدود 31 متر دارد. در لایه بیرونی، برجک های نگهبانی متعددی وجود دارد. در دیوار درونی نیز بیش از 30 برجک وجود دارد. در های عظیم وینترفل نیز به سمت بازار شهر زمستانی باز می شوند.

در فاصله بین دو دیوار، راهرویی باریک وجود دارد که امکان این را می دهد که بدون مشکل از دروازه جنوبی به سمت دروازه شمالی، و یا بالعکس، حرکت کرد.

شهر زمستانی

شهر زمستانی مکانی است که مردم در زمستان در آن دور هم جمع می شوند. شهر زمستانی به دلیل اینکه در تابستان متروکه است، این نام را به خود گرفته است. بازار این شهر کوچک مملو از دست فروشان متعدد است. کوچه های این شهر گلی است و خانه هایش از تکه چوب و سنگ ساخته شده اند.

تاریخچه وینترفل

طبق روادید، وینترفل توسط براندون سازنده (Brandon the Builder) ساخته شده است. براندون سازنده، کسی بود که با کمک غول ها، دیوار یخی عظیم شمال را ساخت. میستر ها (Maesters) اعتقاد دارند که وینترفل در طی عصر های مختلف ساخته شده است، چونکه استارک های باستانی، وینترفل را به عنوان یک قلعه بزرگ نساخته بودند.

تقریبا در طول تاریخ، وینترفل همیشه پایتخت خاندان استارک و پادشاه شمال (King in the North) بوده است. بعد از آنکه تورهن استارک (Torrhen Stark) با ایگان تسخیر کننده (Aegon the Conqueror) عهد بست، وینترفل تبدیل به پایتخت سرپرست شمال (Warden of the North) شد.

وینترفل (Winterfell)

فردین

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @TheOneNearTheDawn و @Phardiiin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا