ویچر
موضوعات داغ

شرح خط زمانی سریال ویچر (The Witcher)

شرح خط زمانی سریال ویچر میتواند برای خیلی از افراد گیج کننده باشد. سریال ویچر، ساخته شده توسط Netflix، مکانی عجیب در دنیای بعد از بازی تاج و تخت را ازآن خود کرده است. در حالیکه The Witcher سریالی بسیار قوی و جذاب است، ولی بسیاری قبول دارند که به خوبی فصل های اول بازی تاج و تخت نیست. این سریال با شیشیرزنی، جادو و سیاست های قرون وسطایی پر شده است و می تواند دل هر طرفدار فانتزی ای را بدست بیاورد. بعضی وقت ها، سریال ویچر دقیقا می داند که دارد چکار می کند، ولی بعضی وقتا، زیاد هم اینگونه نیست.

تنها چیزی که آن را متوقف کرده که به یکی از بهترین سریال های فانتزی تمام تاریخ تبدیل شود، خط زمانی گیج کننده آن است. خط زمانی ای که حدودا 40 سال است. شخصیت هایی که در این خط زمانی حضور دارند، مانند گرالت و ینفر، سن بسیار بالایی دارند، و همین دلیل حدس زدن زمان رخ دادن اتفاقات می تواند برای تماشاگران گیج کننده باشد.

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که خط زمانی این سریال را به دقت مشاهده کنیم، و شما را در درک بهتر فصل اول این سریال راهنمایی کنیم.

داستان زمان حال

نابودی سینترا | شرح خط زمانی سریال ویچر

برای شرح خط زمانی سریال ویچر ، ابتدا بهتر است که زمان حال داستان را پیدا کنیم. آسانترین راه برای درک بهتر خط زمانی این سریال این است که بدانیم زمان حال کدام خط زمانی است. زمان حال داستان، زمان حمله نیلفگارد به سینترا می باشد. در طول فصل اول، می فهمیم که گرالت در زمان حمله نیلفگارد در قلعه سینترا بوده است. جنگ ینفر با نیلفگاردی ها و سپس ملاقات با گرالت و سیری در واقع در زمان حال می باشد و به احتمال زیاد تنها خط داستانی برای فصل دوم می باشد. در واقع، تهیه کنندگان قول داستانی روشن تر برای فصل دوم را داده اند.

بیش از 30 سال پیش از سقوط سینترا

ینفر - Yennefer | شرح خط زمانی سریال ویچر

ابتدا ترین داستانی که در طول فصل اول رخ می دهد، داستان ینفر است. او برای یک جادوگر شدن سخت تلاش می کند. اما درست مانند گرالت، فهمیدن زمان دقیق این رخداد ها بدلیل پیر نشدن او کمی سخت تر شده است. ولی در یکی از صحنه ها، ینفر میگوید که بیش از سی سال برای پادشاهان خدمت کرده است. به همین دلیل ما درک بهتری از زمان تمرین های وی برای جادوگر شدن داریم.

بین تمرینات یِنِفِر تا سقوط سینترا

ملکه کالانته - Queen Calanthe | شرح خط زمانی سریال ویچر

بیشتر داستان گرالت، در این خط زمانی اتفاق می افتد. او قبل از سقوط سینترا با ینفر ملاقات می کند. در این خط داستانی، ما شاهد جوانی های ملکه کالانته هم هستیم، که در واقع در قسمت اول کشته شده بود. باید به این نکته توجه کنید که داستان هر شخصیت بصورت معمولی در حال اتفاق افتادن است، ولی داستان همه آنها بصورت همزمان نمایش داده می شود.

تمامی این اتفاقات گیج کننده در واقع بخاطر تهیه کننده می باشد. او میخواست که قبل از دیدن جوانی ملکه کالانته، تماشاگران فکر کنند که تمامی داستان در واقع در یک زمان در حال اتفاق افتادن هستند. او داستان را به این شکل ساخته که بتواند تمامی شخصیت های اصلی: گرالت، سیری و ینفر را در تمامی فصل نشان دهد.

در طول یک مصاحبه، او اینگونه شرح داد:

چیزی که برای من مهم بود این بود که به محض شروع سریال، بفهمیم که گرالت و سیری چه کسانی هستند، و بعد از آن، در قسمت دوم بفهمیم که ینفر چه کسی است. یکی از ابتدایی ترین تصمیمات ما این بود که گرالت و سیری را در قسمت اول، و سپس ینفر را در قسمت دوم معرفی کنیم. من میخواستم چیزهایی که در یک فانتزی وجود دارد، مانند هیولاها، جادو، ظلم و ستم، خشونت، جنگ ها و … وجود داشته باشند، ولی جلوی توسعه شخصیت ها را نگیرند. ما باید اجازه می دادیم که شخصیت ها برای مدت کمی در این جهان زندگی می کردند. این یکی از دلایلی بود که داستان را به این شکل طراحی کردیم.

Lauren Schmidt Hissrich

دلیل اینکارشان هرچه که باشد، خوبی فصل دوم این سریال این است که دیگر خط زمانی گیج کننده ای وجود نخواهد داشت، و ما میتوانیم بدون مشکل شخصیت های ویچر را در ماجراجویی های خود، دنبال کنیم.

خط زمانی رسمی نتفلیکس

شرح خط زمانی سریال ویچر

منبع: Esquire

فردین فقیه‌زاده

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @FardinFaghihzadeh

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا