اخبارنغمه یخ و آتش

تاریخ پخش House of the Dragon مشخص شد!

بالاخره، بعد از مدت ها تاریخ پخش سریال House of the Dragon مشخص شد. چندی پیش بود که HBO، سازنده سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت، اعلام کرد که سریالی جدید در دنیای این سریال در حال ساخت است. حال بیست و دوم دی، تاریخی است که HBO برای پخش این سریال اعلام کرده است.

در سال 2011 بود که سریال Game of Thrones، بعد از امتیازات فوق العاده از سوی منتقدین و طرفداران کتاب های نغمه آتش و یخ، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد. این سریال همچنین برای نویسنده کتاب ها، یعنی جورج آر آر مارتین هم بسیار کارآمد بود، و بسیاری از طرفداران بعد از آشنایی با سریال ها، به سراغ کتاب ها رفتند.

قسمت آخر این سریال، در تاریخ بیست و نهم اردیبهشت بود که پخش شد. اینگونه بود که یکی از بزرگترین سریال های تاریخ به پایان خود رسید. از کسی پنهان نیست که فصل آخر این سریال، اصلا برای منتقدان و طرفداران جالب نبود. فصل آخر اصلا مانند فصل های آغازین نبود. بسیاری اعتقاد داشتند که سریال به فصل های بیشتری نیاز داشت. حتی نویسنده کتاب ها نیز گفته بود که دوست دارد سریال با فصل های بیشتری به پایان برسد. ولی به هر حال، سازندگان اصلی بازی تاج و تخت، تصمیم به پایان این سریال گرفتند، و بعد از گذشت سال ها، سریال Game of Thrones به پایان کار خود رسید.

حال، با گذشت چندین ماه از پخش آخرین فصل، به نظر میرسد HBO نمی خواهد دنیای نغمه یخ و آتش را ترک کند. HBO میتواند با این سریال، تلاش کند که دل طرفداران عصبانی سریال را دوباره بدست آورد.

سریال خانه اژدها، چه زمانی رخ می دهد؟

House of the Dragon

سریال House of the Dragon، بر اساس کتاب آتش و خون (Fire & Blood) می باشد که سال 2018 منتشر شد. اتفاقات این کتاب، سیصد سال قبل از اتفاقات بازی تاج و تخت می باشد. این به این معنیست که دیدن بازیگران اصلی در این سریال، تقریبا صفر می باشد. این سریال شخصیت ها، و بازیگران جدید را معرفی می کند.

کتاب آتش و خون، از نگاه یک استاد در سیتادل میباشد. در این کتاب، ما با تاریخ دور و دراز خاندان تارگارین آشنا میشویم. از تسخیر هفت قلمرو توسط اِیگان اول، اِیگان سوم. در این کتاب بیش از هفتصد صفحه ای، جورج آر آر مارتین، ما را قلب وستروس می برد.

مشارکت جورج آر آر مارتین

جورج آر آر مارتین

جورج توانسته دنیایی بسازد که هر خواننده ای در آن غرق می شود، اما نوشتن کتاب ها به کنار. جورج آر آر مارتین می خواهد جزئی از تیم سازنده خانه اژدها باشد. او مشارکت غیر قابل انکاری بر روی چهار فصل اول بازی تاج و تخت داشت. او شاید حتی فیلنامه سریال را هم بر عهده بگیرد.

او در وبلاگ شخصی خود این چنین نوشت:

من قراره که در ساخت سریال [خانه اژدها] مشارکت داشته باشم…و، کی میدونه، شاید حتی فیلمنامه بعضی از قسمت هارو هم نوشتم، همانطور که چهار فصل اول بازی تاج و تخت اینکارو انجام دادم. ولی… بذارید یه چیز رو مشخص کنم… من تا وقتی که کتاب باد های زمستان رو تموم نکنم روی هیچ فیلنامه ای تمرکز نمی کنم. زمستان هنوز در راهه، و کتاب ششم همچنان اولویت اول منه.

جورج آر آر مارتین

هر اتفاقی که بیوفتد، به نظر میرسد که خانه اژدها به احتمال زیاد موفقیت آمیز خواهد بود. محبوبیت سریال بسیار بالاست و داشتن مارتین برای نوشتن سریال می تواند مزیّت بزرگی باشد. تاریخ انتشار House of the Dragon 22 دی ماه می باشد.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

فردین

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @TheOneNearTheDawn و @Phardiiin

نوشته‌های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا