اخبارارباب حلقه ها
موضوعات داغ

سریال ارباب حلقه ها – هرآنچه که می‌دانیم

وقتی که پیتر جکسون (Peter Jackson) تصمیم گرفت که سه‌گانه‌ای براساس ارباب حلقه ها خلق کند، تکنولوژی‌های موجود به تازگی به حدی رسیده بودند که بتوانند به تصورات بی‌رقیب تالکین جان بدهند. حال، تقریبا بیست سال از اکران اولین فیلم، یاران حلقه (The Fellowship of the Ring) می‌گذرد و تکنولوژی‌های مورد استفاده در صنعت سینما نیز پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند. شاید با خودتان فکر کنید که با وجود تکنولوژی‌های فعلی، ارباب حلقه ها می‌توانست چگونه باشد؟ حال، شایعه شده که شرکت آمازون (Amazon)، با رقم غیر قابل تصور 250 میلیون دلاری، حق ساخت سریال ارباب حلقه ها را از آن خود کرده است.

متاسفانه، به‌دلیل ویروس کرونا، فیلمبرداری سریال ارباب حلقه ها فعلا متوقف شده است، و با اینکه تا به این لحظه سرعت پیشرفت توسعه سریال به کندی پیش رفته است، ولی اطلاعات زیادی منتشر شده است که ارزش دانستن را دارند. در ادامه، ما هرآنچه که لازم است درباره سریال ارباب حلقه ها بدانید را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

تاریخ انتشار سریال ارباب حلقه ها

در حال حاضر، سریال ارباب حلقه ها هیچ تاریخ انتشار مشخصی ندارد، ولی ما می‌دانیم که ارباب حلقه ها در مرحله تولید و فیلم برداری می‌باشد. شایعاتی وجود دارد که آمازون سعی دارد که فصل اول را در تاریخ دسامبر 2021 میلادی (آذر 1400 شمسی) منتشر کند، که با توجه به بعضی از اخبار تایید شده توسط آمازون، منطقی به‌نظر می‌رسد.

اخباری منتشر شده است که حاکی از این است که دو قسمت ابتدایی فصل اول توسط جی. اِی. بایونا (J.A. Bayona) کارگردانی خواهد شد، و سپس تولید باقی فصل اول برای چهار تا پنج ماه متوقف می‌شود تا تهیه کنندگان تصمیم بگیرند که چه چیزی خوب است و چه چیزی نیاز به تغییر دارد، و سپس به فکر فصل دوم خواهند بود، که از همین حالا نیز برای ساخت سفارش داده شده است. ددلاین ذکر کرده است که فصل دوم ممکن است با چند قسمت پایانی فصل اول، و بصورت پشت به پشت فیلمبرداری شوند.

در یک مصاحبه با هالیوود ریپورتر، جنیفر سالک، مدیرکل استودیو آمازون، اینگونه گفت: « [سریال ارباب حلقه ها] حدود دو سال دیگر در تولید خواهد بود. امید ما به سال 2021 است. البته افرادی هم هستند که دوست داشتند که در سال 2020 می‌بود. »

فیلمبرداری، در اوایل سال 2020 شروع شد. از آن موقع تا به حال، متاسفانه به دلیل ویروس کرونا، فیلمبرداری متوقف شده است. هنوز مشخص نیست که این توقف برروی تاریخ پخش دسامبر 2021 تاثیر می‌گذارد و یا خیر. ولی خوشبختانه، تاریخ انتشار فصل اول، هنوز بسیار دور است، پس احتمال ندارد که ویروس کرونا بر روی تاریخ انتشار سریال ارباب حلقه ها، تاثیر آنچنانی بگذارد.

نویسنده‌ها و کارگردانان ارباب حلقه ها

کارگردان سریال ارباب حلقه ها

جی دی پین (J.D. Payne) و پاتریک مک کِی (Patrick McKay) به عنوان شورانرهای سریال ارباب حلقه ها انتخاب شده‌اند. آنها اینگونه درباره احساسات خود گفتند: « ما حس می‌کنیم که فرودو هستیم، و به تازگی در حال ترک شایر هستیم، و مسئولیتی سنگین بر دوش داریم. این قراره شروع یک ماجراجویی فوق‌العاده باشه. »

پاتریک کاگمن (Bryan Cogman) نیز به عنوان مشاور حضور دارد. پاتریک به عنوان دستیار در سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) حضور داشت و بعضی از بهترین قسمت‌های سریال به نویسندگی اوست. بعضی دیگر از نویسندگان سریال ارباب حلقه ها، جنیفر هاچینسون (Gennifer Hutchinson) می‌باشد که از دیگر کارهای وی می‌توان به برکینگ بد (Breaking Bad) و Better Call Saul اشاره کرد. جاستین دال (Justin Dohle) که نویسنده وقایع عجیب (Stranger Things) بوده و همچنین استفانی فالسام (Stephany Folsom) که نویسنده داستان اسباب بازی 4 (Toy Story 4) بوده نیز در لیست نویسندگان سریال ارباب حلقه ها حضور دارند.

کارگردانی دو قسمت اول فصل اول، برعهده کارگردان Jurassic World: Fallen Kingdom، یعنی جی. اِی. بایونا (J.A.Bayona) کارگردانی خواهد شد. او همچنین به عنوان تهیه کننده اجرایی نیز حضور خواهد داشت.

دست‌اندر‌کاران ارباب حلقه ها

همچنین، افراد با استعداد زیادی نیز در پشت صحنه حضور خواهد داشت:

  • طراح لباس: کِیت هاولی (Kate Hawley) که برروی فیلم‌هایی مانند لبه فردا (Edge of Tommorow) و جوخه انتحار (Suicide Squad) کار کرده است.
  • طراح تولید: ریک هاینریچز (Rick Heinrichs) که بیشتر برای Sleepy Hollow و جنگ ستارگان: آخرین جدای (Star Wars: The Last Jedai) شناحته شده است.
  • سرپرست جلوه‌های بصری: جیسون اسمیت (Jason Smith) که از بهترین کار های وی می‌توان به Super 8 و انتقام‌جویان (The Avengers) اشاره کرد.
  • تام شیپی (Tom Shippey) که یک طرفدار بزرگ تالکین است نیز برای مشاوره حضور دارد.
  • طراح مفهومی: جان هاو (John Howe) که برروی سه‌گانه ارباب حلقه ها نیز کار کرده بود.

در بیانیه‌ای، شورانرها اینچنین گفتند: « این تیم، یاران ما هستند که از سرتاسر جهان کنار هم جمع شده‌اند که چیزی را خلق کنند که هیچوقت به تنهایی قادر به انجامش نبودند. »

بازیگران سریال ارباب حلقه ها

سریال ارباب حلقه ها

بعد از کلی خبر درباره بازیگران سریال، آمازون بالاخره 15 نامی که در لیست بازیگران سریال ارباب حلقه ها هستند را منتشر کرد. رابرت آرامایو (Robert Aramayo)، اواین آرتور (Owain Arthur)، نازنین بنیادی (Nazanin Boniadi)، تام باج (Tom Budge)، مورفید کلارک (Morfydd Clark)، اسمائیل کروز کردوا (Ismael Cruz Cordova)، اِما هرواث (Ema Horvath)، مارکلا کاوِناگ (Markella Kavenagh)، جوزف ماول (Joseph Mawle)، تایرو موهافیدین (Tyroe Muhafidin)، سوفیا ناموِت (Sophia Nomvete)، مگان ریچاردز (Megan Richards)، دایلان اسمیت (Dylan Smith)، چالری وایکرز (Charlie Vickers)، و در انتها دانیل وِیمن (Daniel Weyman).

یکی از بزرگترین خبرها، خبر پیوستن جوزف ماول (Joseph Mawle) بود، که بیشتر برای نقشش به عنوان بنجن استارک (Benjen Stark) در سریال بازی تاج و تخت شناخسته می‌شود. هالیوود ریپورتر اعلام کرد که شخصیتی ضد قهرمانانه به نام اوِن (Owen) را بازی خواهد کرد، که البته شخصیتی است که در کتاب‌ها وجود ندارد.

رابرت آرامایو (Robert Aramayo) نیز یکی دیگر از بازیگرانی است که در بازی تاج و تخت، نقش یک استارک را بازی کرده بود. رابرت در واقع در نقش ند استارک جوان در سریال ظاهر شده بود.

داستان سریال ارباب حلقه ها

نقشه زمین-میانه (Middle-Earth)

برعکس شایعات که مبنی بر اتفاقات سریال در زمان آراگورن جوان بود، بعد از انتشار عکس بالا توسط صفحه تویتر سریال ارباب حلقه ها، معلوم شد که اتفاقات سریال در واقع در عصر دوم رخ خواهد داد.

در عکس می‌توانید تصویری از جزیره نومِنور (Númenor) را مشاهده کنید. این جزیره، محل آباد و اجدادی آراگورن می‌باشد. نومِنوری‌ها انسان‌هایی بودند که طول عمر بسیار زیادی داشتند. بعد از اتفاقات ارباب حلقه ها، نومِنوری‌هایی که حال جزیره‌شان نابود شده بود، مجبور به ترک آنجا شدند. هنوز معلوم نیست که آیا داستان سریال در این جزیره رخ می‌دهد یا خیر. شاید ما حتی شاهد ساخت حلقه نیز باشیم. (ساخت حلقه در سال 1600 رخ داد، و عصر دوم 3441 سال به طول انجامید.)

تام شیپی (Tom Shippey)، که یک طرفدار بسیار بزرگ تالکین است، آشکار کرد که آمازون انتخاب‌های زیادی در رابطه با داستان ارباب حلقه ها نداشت. بخش بزرگی از قرارداد 250 میلیون دلاری این بود که اتفاقات سریال به هیچ عنوان نباید با اتفاقات فیلم های پیتر جکسون، یعنی ارباب حلقه ها و هابیت تناقض داشته باشد.

پیتر جکسون در ساخت سریال مشارکت ندارد

متاسفانه، کارگردان سه‌گانه فیلم ارباب حلقه ها، به‌نظر می‌رسد که هیچ‌گونه مشارکتی در ساخت سریال ارباب حلقه ها ندارد. او در مصاحبه ای اینچنین گفت: « یه جورایی مشتاق دیدنش هستم. من چونکه جزئی از ساخت فیلم‌ها بودم نتونستم مثل بقیه از دیدن فیلم‌ها لذت ببرم، ولی حالا مشتاقم تا ساخت یک نفر دیگه رو توی دنیای تالکین ببینم. »

فردین

مترجم، توسعه‌دهنده‌ی وب، طراح رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری // تلگرام: @TheOneNearTheDawn و @Phardiiin

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا